top of page


























Метою конкурсу є:
Пробудження зацікавленості учнів і їх середовища до активних діянь на користь спільного добра, а також набуття через молодь суспільних умінь...






























































































Становлення української державності, інтеграція в європейське і світове співтовариство, відмова від тоталітарних методів управління державою і побудова громадянського суспільства передбачають орієнтацію на Людину, націю, пріоритети духовної культури, визначають основні напрями реформування навчально-виховного процесу.
Ця концепція, як і концепція гуманітарної освіти, є елементом нової ідеології освіти, яка повинна працювати на процес державотворення, становлення народу України як політичної нації.
Стрижнем усієї системи виховання в Україні є національна ідея, яка відіграє роль об'єднуючого, консолідуючого фактора у суспільному розвитку, спрямованого на вироблення життєвої позиції людини, становлення її як особистості, як громадянина своєї держави. Національний характер виховання полягає у формуванні молодої людини як громадянина України незалежно від її етнічної приналежності.
Інтегруючою основою національної системи виховання є спільність історико-географічного походження, мови, культури і традицій, усвідомлення своєї приналежності до українського суспільства. Кожен з цих чинників визначає єдність поколінь сучасних, минулих і майбутніх, сприяє формуванню громадянина-патріота...












Конкурс на кращий методичний матеріал туристсько-краєзнавчої тематики
“Дорогами пізнання”
(матеріали з досвіду роботи)
Є вже традицією в комунальній середній загальноосвітній школі №19 кожного року для дітей влаштовувати туристсько-краєзнавчу експедицію «Дорогами пізнання», куди входять різноманітні поїздки та подорожі по 12-ти розробленим вчителями та дирекцією школи маршрутам. Дані маршрути були спеціально розроблені для кожної паралелі класів з урахуванням всіх вікових та фізіологічних норм учнів. Похідні умови експедиції, безпосередній дотик до рідного краю, його природи покликані послужити успішній реалізації завдань всієї системи національного виховання школи...
ЗВІТ
про туристично-краєзнавчу подорож учнів та вчителів ТЗОШ№19 , що проходив в Українських Карпатах
з 25.07.2005 по 03.08.2005 рр.
Влітку з 25 липня по 3 серпня 2205 року під час канікул група дітей ТЗОШ №19 разом з вчителями школи перебували в Українських Карпатах, де провели 10 днів. До складу групи увійшли учні 8-11 класів, для яких дана поїздка стала не лише способом активного відпочинку, а й засобом покращення свого здоров’я.
Пропоновані в даній роботі маршрути, якими проходили учасники табору „Карпати” мають свої переваги: вони включають багато цікавих краєзнавчих об’єктів, проходять мальовничими місцями краю, до місця таборування зручний і досить дешевий під’їзд, маршрути відповідають нормам техніки безпеки. Діти в поході не тільки матимуть змогу випробувати свої сили на маршруті, а й, доторкнувшись до живої історії краю, проводити найпростіші краєзнавчі дослідження.
Опис маршруту можуть використати вчителі, керівники гуртків, вихователі, - усі, кого ваблять подорожі, хто любить і вивчає рідний край.










































Туристсько-краєзнавча експедиція учнівської молоді
"Краса і біль України"
напрямок "Скривджена земля"
Тема:
„Храм – фенікс”
(духовно-народознавча розвідка)
Християнську спадщину українського народу важко уявити без численної кількості храмів, які постали у різноманітних архітектурних формах, у різні історичні періоди, їх будували різні за своїми статками люди… Тернопільському храму Успіння Матері Божої, в якому служать монахи Чину Найсвятішого Ізбавителя (отці редемптористи), судилася нелегка доля, тому що він став жертвою зухвалої і безбожної політики колишнього комуністичного режиму. Та все ж постав мов фенікс із попелу і став храмом, до якого за духовною поживою приходять тисячі мешканців цього західноукраїнського міста та його околиць.









