top of page
 
 
Становлення української державності, інтеграція в європейське і світове співтовариство, відмова від тоталітарних методів управління державою і побудова громадянського суспільства передбачають орієнтацію на Людину, націю, пріоритети духовної культури, визначають основні напрями ре­формування навчально-виховного процесу.
Ця концепція, як і концепція гуманітарної освіти, є елементом нової ідеології освіти, яка повинна працювати на процес державотворення, ста­новлення народу України як політичної нації.
Стрижнем усієї системи виховання в Україні є національна ідея, яка відіграє роль об'єднуючого, консолідуючого фактора у суспільному розвит­ку, спрямованого на вироблення життєвої позиції людини, становлення її як особистості, як громадянина своєї держави. Національний характер ви­ховання полягає у формуванні молодої людини як громадянина України незалежно від її етнічної приналежності.
Інтегруючою основою національної системи виховання є спільність історико-географічного походження, мови, культури і традицій, усвідом­лення своєї приналежності до українського суспільства. Кожен з цих чин­ників визначає єдність поколінь сучасних, минулих і майбутніх, сприяє формуванню громадянина-патріота...
 
 
Є вже традицією в комунальній середній загальноосвітній школі №19 кожного року для дітей влаштовувати туристсько-краєзнавчу експедицію «Дорогами пізнання», куди входять  різноманітні поїздки та подорожі по 12-ти розробленим вчителями та дирекцією школи маршрутам. Дані маршрути були спеціально розроблені для кожної паралелі класів з урахуванням всіх вікових та фізіологічних норм учнів. Похідні умови експедиції, безпосередній дотик до рідного краю, його природи покликані послужити успішній реалізації завдань всієї системи національного виховання школи...
Влітку з 25 липня по 3 серпня 2205 року під час канікул група дітей ТЗОШ №19 разом з вчителями школи перебували в Українських Карпатах, де провели 10 днів. До складу групи увійшли учні 8-11 класів, для яких дана поїздка стала не лише способом активного відпочинку, а й засобом покращення свого здоров’я.
         Пропоновані в даній роботі маршрути, якими проходили учасники табору „Карпати” мають свої переваги: вони включають багато цікавих краєзнавчих об’єктів, проходять мальовничими місцями краю, до місця таборування зручний і досить дешевий під’їзд, маршрути відповідають нормам техніки безпеки.  Діти в поході не тільки матимуть змогу випробувати свої сили на маршруті, а й, доторкнувшись до живої історії краю, проводити найпростіші краєзнавчі дослідження.
         Опис маршруту можуть використати вчителі, керівники гуртків, вихователі, - усі, кого ваблять подорожі, хто любить і вивчає рідний край.
Християнську спадщину українського народу важко уявити без численної кількості храмів, які постали у різноманітних архітектурних формах, у різні історичні періоди, їх будували різні за своїми статками люди… Тернопільському храму Успіння Матері Божої, в якому служать монахи Чину Найсвятішого Ізбавителя (отці редемптористи), судилася нелегка доля, тому що він став жертвою зухвалої і безбожної політики колишнього комуністичного режиму. Та все ж постав мов фенікс із попелу і став храмом, до якого за духовною поживою приходять тисячі мешканців цього західноукраїнського міста та його околиць.

 

Олелько (Олександр Павлович) Островський (25.07.1887р - 24.06.1919р) - репресований  український актор, режисер, письменник і громадсько-політичний діяч. Заарештований 4-го червня 1919р. в Полтаві, як колишній отаман 4-го куреня (м.Золотоноша), за обвинуваченням у виступах проти радянської влади. Був засуджений 11-го червня 1919р. Колегією Полтавської губНК до вищої міри покарання - розстрілу. Реабілітований 17 квітня 1991р. на підставі ст.1 Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні".
В останні роки спостерігається значне підвищення інтересу до печер Тернопільської області, і неабияку роль тут відіграли засоби масової інформації, які широко висвітлювали легкодоступність, випадки першопроходження та дослідження печер. Це призвело до різкого збільшення потоку відвідувачів, яких приваблює краса підземного світу печер та особливо їхні вторинні мінерали, що є унікальними за своєю красою та походженням. Цей процес зупинити майже неможливо та й, мабуть, недоцільно, тому що в кінцевому рахунку головна цінність печер області — цих природних музеїв, і полягає в тому, щоб дарувати людям естетичну насолоду й можливість втамувати споконвічне бажання людини до незвіданого та прекрасного. Крім того, відвідування печер формує в людині такі якості, як мужність, витривалість, дає змогу морального та фізичного вдосконалення, вихованню дружби й почуття обов'язку перед природою і людством. 
Понад п'ятсот літ на теренах нашої нині незалежної держави, поблизу Тернополя, лежить пересічне і водночас своєрідне та багате на славну історію, талановитих, героїчних, патріотичних і працьовитих людей село Прошова. Упродовж: віків його мешканцям, разом з усім багатостраждальним, але волелюбним українським народом, довелося вести важку борню за своє існування, за рідну мову, культуру і традиції, протистояти численним загарбникам та поневолювачам із навколишніх держав.
Та попри все це село вижило, у складних і навіть суперечливих колізіях зберегло свою історію й самобутність. Власне про це - пам'ятні дати і людей, незабутні події та участь у них прошівців - йдеться у розвідці, яка охоплює період від пізнього середньовіччя, а точніше, від 1574 року, першої згадки про заснування Прошови, до наших днів.
Мета дослідження:
1. Визначити якість молока, яке продає Тернопільський молокозавод
2 Підвищити обізнаність школярів в питаннях реалізації прав споживачів;
3. Сформувати навички орієнтації на сучасному ринку молокопродуктів
4. Виховання грамотної споживчої поведінки та культури, громадянської позиції та впливу на якість життя в контексті європейських стандартів.
Актуальність проблеми.
Кабельне телебачення міста Тернополя є сферою, що розвивається дуже динамічно. Хоча через надмірну зарегульованість та неефективну систему тарифів її розвиток в останній час значно сповільнився. Такий факт не може не тривожити. Якість послуг, рівень технологічної досконалості, широта охоплення мереж аж ніяк не можуть задовольняти потреби нашого міста. Не кажучи вже про те, що розвиток перспективних, прибуткових у всьому світі послуг, які можуть надаватися через кабельні мережі, окрім власне самого телебачення (а саме - цифрове телебачення, доступ до Інтернет, телемагазини, білінгові системи тощо), навіть не стоїть на порядку денному розвитку кабельних телекомунікацій міста. Залишається тільки сподіватися на “добру волю” окремих кабельних операторів, які на свій страх і ризик намагаються розширювати кількість надаваних послуг. При цьому нерідко такі спроби відходять на задній план, бо у кабельних операторів і без того занадто багато проблем. Головні з них - пов’язані із недосконалістю законодавства та відсутністю прозорих та стабільних відносин з міською владою.
Тому на даний час дана проблема являється досить актуальною, позаяк за нашими дослідженнями понад 90% опитуваних користуються кабельним телебаченням. 
Актуальність проблеми.
Актуальність теми дослідження випливає з соціально-економічних та політичних змін, що відбуваються в нашій країні. У сучасних умовах конкурентоздатність є фактором успішного та стабільного розвитку будь-якої країни, що йде шляхом глобалізації.
В умовах ринкової економіки перед кожною людиною стоїть завдання активно, розумно і грамотно включитися в ринкові сосунки і конкурентну боротьбу, активно в них існувати. Важлива роль освіти у вирішенні завдань соціально-економічного розвитку держави і підвищення її конкурентоспроможності в цілому міститься у створенні умов для підвищення конкурентоздатності особистості. Національна доктрина розвитку освіти України  наголошує на необхідності забезпечення підготовки кваліфікованих кадрів, конкурентоспроможних на ринку праці.
У цьому зв’язку актуальною стає задача посилення спрямованості освітнього процесу на формування конкурентоздатності. Однак в документах в області освіти, в державних стандартах, в тому числі з педагогічних спеціальностей поняття «конкурентоздатність» не знайшло свого відображення.

Проект «Школа має таланти»

Мета проекту.
Створення сприятливого середовища в межах школи для реалізації учнями (в перспективі всіх шкіл Тернополя) своїх талантів, завдяки чому можна заробити гроші шляхом правильної самопрезентації
 
 
реклама - школа має таланти
00:0000:00

Проект шкільна інтернет-газета "19 світ"

Мета проекту.
Допомога учням у виборі майбутньої спеціальності, залучення їх до висвітлення життя школи, виховання конкурентноспроможного громадянина України
 
Мета проекту.
Створення коміксів і за допомогою групи у фейсбуці поширювати вигадані історії реальних учнів про фінанси. 
 
bottom of page